Състезатели от 15 държави взеха участие в седмото издание на маратон Стара Загора. Рекордните за събитието над 800 атлети стартираха в трите дистанции - 10 км, 21 км и 42.190 км. Класическият маратон при мъжете спечели турчинът Омер Алканоглу, който финишира за 2 часа, 31 минути и 15 секунди. Омер е шампион за втори път в Стара Загора, след като триумфира и 2020 година.

Втори завърши Шабан Мустафа (2:32:00 ч.), а трети – ултрамаратонецът Александър Спасов с 2:46:23 ч.

При жените победата е за България. Номер 1 стана Надежда Ангелова - 3 часа и 4 минути, като малко преди края шампионката от „Жулистан“ прегърна детето си и финишира носейки го на ръце, обирайки овациите на публиката.

Много силно бяга и Ивелина Маджарова – 3 часа и 13 минути. Представителката на СК Сити Рън София (adidas Runners Sofia) завърши втора, а бронзът e за Борислава Видева (3:21:17 ч.).

В полумаратона за втора поредна година триумфира украинецът Богдан Семьонович с резултат 1 час, 7 минути и 19 секунди. Втори остана Стоян Владков, като по този начин той завоюва националната титла в дисциплината. Атлетът от Локомотив (Дряново) завърши 21.1 км за 1:08:30 ч. и изпревари Йоло Николов (Атлет Мездра) (1:08:42 ч.) и Стефан Йорданов (Стратеш Атлетик Ловеч) – 1:10:11 ч.

При жените шампионка на България на полумаратон стана Милица Мирчева, която оглави и генералното класиране с 1 час, 13 минути и 48 секунди.

Мирчева, която е национална рекордьорка в тази дистанция, победи с повече от 2 минути втората Маринела Нинева (Локомотив Дряново) с 1:13:48 срещу 1:15:52. Бронзовият медал бе за Девора Аврамова (Берое Стара Загора) – 1:18:04 ч.

В най-късата дистанция на 10.5 километра победители са сребърният медалист от паралимпийските игри Християн Стоянов и Лиляна Георгиева.

Актуалният световен вицешампион по биатлон за младежи Благой Тодев бе сред участниците на 21 км. Той финишира за 1.34 ч. и бе отличен със специален приз от Старозагорската община, връчен му от Красимира Чахова, зам.-кмет на града. Роденият в Банско талант завърши сезона като европейски шампион от Поклюка, световен вицешампион от Солт Лейк Сити и носител на кристалния глобус за най-добър в индивидуалната дисциплина при младите. Тази зима 21-годишният Тодев направи и своя олимпийски дебют на Игрите в Пекин през февруари.