Мъжкият отбор на Русия спечели своята пета Европейска титла по спортна гимнастика след изключително оспорван финал в столичната „Арена Армеец” в събота, 24 май. Те поведоха в класирането след втория уред и успяха да издържат на атаката на британците в последната ротация, когато представиха съчетанията си на земя.

Игнатиев (15.000), Белявски (15.466) и Аблязин (15.833) демонстрираха изключително самообладание и спечелиха титлата със сбор 267.959.

Британците допуснаха необичайни грешки от самото начало на състезанието (на халки и прескок) и след това се оказаха в позицията на догонващи. Въпреки най-високия резултат в Европейското първенство до момента - 16.200 на Уитлок на кон с гривни, отборните шампиони за 2012 трябваше да се задоволят със сребърните медали (265.953).

Украинците, водени от гимнастика с най-трудна програма в света, Олег Верняев, отпразнуваха своите бронзови медали (262.087).
Останалите отбори в челната осмица са: Германия (260.714); Франция (258.892); Холандия (256.979); Румъния (252.779) и Беларус (252.672).