Силвия Митева се качи на почетната стълбичка за изпълнението си на бухалки по време на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в Песаро (Италия). Родната гимнастичка зае трето място и се окичи с бронзовия медал, след като събра 27,150 точки.

Представителката на Беларус Любов Чаркашина е първа, а на второ място се нареди рускинята Дария Кондакова.

Митева остана шеста на лента, където победителка бе Дария Дмитриева.

Снощи Митева навакса сериозно във вторите два уреда в многобоя и след добри съчетания на лента и бухалки зае 7-о място в крайното класиране със сбор от 106,425 точки. Цветелина Стоянова остана 29-та с 98,375 точки. Победителката Евгения Канаева бе далеч пред всички останали със своите 114,225 точки.

Ансамбълът на България зае 6-о място на съчетание с два обръча и три ленти, където спечели Беларус. На съчетанието с пет топки нашите останаха седми, а Италия триумфира със златото за радост на домакините.

Следващото състезание за Световната купа е в Каламата (Гърция) - от 15 до 17 април. /БЛИЦ