Българката Силвия Митева днес игра на финалите на два уреда на световното първенство по художествена гимнастика, което се в Москва. На лента Митева зае шестото място с резултат 27,100 точки, а на топка се класира на 8-ма позиция с резултат 24,800 точки. Рускините спечелиха златните медали и на двата уреда.

Евгения Канаева стана световна шампионка на топка като олимпийската шампионка спечели златния медал с оценка 28,700 точки. Втора стана друга руска гимнастичка - Даря Дмитриева, с резултат 28,650 точки, а бронзова медалистка е Алия Гараева (Азербайджан) - 27,550 точки.

На лента световната титла спечели Даря Дмитриева от Русия с резултат 28,825 точки, среброто взе нейната сънародничка Даря Кондакова - 28,750 точки. Азерката Алия Гараева взе бронза и на този уред с 28,050 точки./БЛИЦ