Шампионите от Фрегата допуснаха първа загуба в първенството по хандбал. Те загубиха от Спартак (Варна) с 21:26. Отборите често допускаха непредизвикани грешки. Бургазлии трудно бележеха в нападение и така полувремето завърши при 11-9 в полза на варненци. Домакините започнаха втората част доста по-добре и успяха да изравнят, както играта, така и резултата. Проблемите обаче за шампионите в нападение продължиха и това даде възможност на Спартак да поведе и да съхрани преднината си си до края на срещата. Спартак излиза на първо място в класирането с пълен актив от осем точки.

При жените Шумен не успя да надвие шампионките от Етър в дербито на 4-ия кръг. Във Велико Търново шуменки загубиха с 21:27 /9:13/. Коцева се отличи с 12 гола за победителите. В по-голямата част от двубоя шуменки играха стабилно в защита, като за това допринесоха отличните рефлекси на завърналата се след операция вратарка Виктория Рачева. Етър остава без загуба от началото на сезона, на второто място във временното класиране след лидерите от Бъки (Габрово).