Деница Драгиева (Локомотив Сф) постигна поредната си турнирна победа, като спечели 5-ия младежки шахматен турнир Купа „Левски". Надпреварата се проведе на 2 и 3 март в София и бе посветен на националния празник на България.

Въпреки че в четвъртия кръг Дени загуби в по-добра позиция от основния претендент за първото място Румен Николов, европейската училищна шампионка за 2011 г. доказа, че притежава характер на истински боец и устоя на напрежението до края на първенството. Решаваща победа в последния кръг над Николай Христов й донесе заслужено първото място с актив от 7,5 т. Николов завърши със същия сбор, но остана втори по показатели.

Крайно класиране:
1.Деница Драгиева (Локомотив Сф) - 7,5 т. (ТБ1 – 42,0)
2.Румен Николов (Ивис+ Сф) - 7,5 т. (ТБ1 – 41,5)
3.Ради Данов („Юрий Бендерев 1912”, Пк) - 7 т. (ТБ1 – 40,0)
4.Владимир Петров (СЦШ София) - 7 т. (ТБ1 – 36,5)
5.Матей Петков (Локомотив Сф) - 6,5 т.
6.Николай Христов (Асеновец 2006) - 6 т.

В турнира взеха участие общо 60 млади шахматисти (момичета и момчета до 18 години).