Свирепата зимна буря, която удари Източното крайбрежие на САЩ доведе до отлагането на един мач от НХЛ – този между Бостън Бруинс и Флорида Пантърс в „Ти Ди Гардън“. За момента няма насрочена нова дата за провеждането на двубоя.

Очакванията са заради обилните снеговалежи в Бостън да натрупа снежна покривка между 30 и 50 см. Бостън към момента е с баланс от 22 победи и 16 загуби от началото на сезона и заема второ място в Атлантическата дивизия. Флорида е на четвърто място в същата дивизия със 17 победи и 22 загуби. В събота „мечките“ трябва да приемат Каролина Хърикейнс, като се очаква до тогава бурята да бъде отминала.

Кери Прайс направи 44 спасявания, а Пол Байрън единствен се разписа при дузпите за победата на Монреал с 2:1 над Тампа Бей Лайтнинг след дузпи. С този успех Канейдиънс спряха серията си от пет поредни загуби. Мак Пачорети вкара в редовното време за канадския тим, който записа първи успех в НХЛ от 22 декември насам. Никита Кучеров се разписа за „светкавиците“, а това беше 26-ото му попадение от началото на сезона. Андрей Василевски отрази 37 удара към вратата на Тампа Бей, но спря серията си от 184 минути и 49 секунди без допуснат гол.

Раян Нъджънт-Хопкинс вкара победната дузпа за Едмънтън при победата с 2:1 над Анахайм Дъкс след дузпи. Така Ойлърс спряха серията си от четири поредни загуби. Крис Ръсел вкара за Едмънтън във втората третина, а Майкъл Камалери също се разписа при дузпите. Раян Кеслър беше точен за „патоците“ през третата част, а Рикард Ракел единствен реализира за Анахайм при дузпите. Двамата вратари Кем Талбът (Ойлърс) и Джон Гибсън (Дъкс) завършиха мача с по 33 спасявания.