Бостън Бруинс – ТАМПА БЕЙ ЛАЙТНИНГ 1:4
(1:3, 0:0, 0:1)
В серията: Тампа Бей води с 2:1
* Ондържей Палат се разписа два пъти в първите 3:19 минути на мача и Тампа Бей поведе в серията от втория кръг на плейофите в Източната Конференция на НХЛ. Андрей Василевски направи 28 спасявания. Антони Чирели и Стивън Стамкос (на празна врата) също се разписаха. Патрис Баржерон беше точен за Бостън при четвърния си гол от началото на плейофите, а Туука Раск отрази 33 удара. „Мечките“ приемат и четвъртия мач от серията, който ще се играе в събота (5 май) от 2:00 часа рано сутринта българско време.

САН ХОСЕ ШАРКС – Вегас Голдън Найтс 4:0
(2:0, 1:0, 1:0)
В серията: 2:2
* Томаш Хертъл вкара петия си гол от началото на плейофите, а Мартин Джоунс направи 34 спасявания за успеха, с който Сан Хосе изравни серията от втория кръг на Западната Конференция. Маркус Сьоренсен, Йоонас Донской и Джо Павелски също се разписаха за „акулите“. Марк-Андре Фльори отрази 30 удара към вратата на „златните рицари“, които не успяха да се възползват от петте случая, в които бяха с човек повече на леда. Следващият мач ще се играе в Лас Вегас в събота (5 май) от 5:00 часа сутринта наше време.