ТАМПА БЕЙ ЛАЙТНИНГ – Бостън Бруинс 3:1
(0:1, 2:0, 1:0)
В серията: Тампа Бей печели с 4:1
* Брейдън Поинт и Джей Ти Милър се разписаха през втората третина и поведоха Тампа Бей към обрата, с който „светкавиците“ спечелиха плейофната серия и се класираха за финала на Източната Конференция на НХЛ за трети път в последните четири години. Андрей Василевски направи 27 спасявания (14 през последната третина), а Антон Стралман беше точен на празна врата 1:29 минути преди края на мача. Давид Крейчи реализира единственото попадение за Бостън в последната минута на първия период. Туука Раск отрази 19 удара към вратата на Бруинс. На финала на Източната Конференция Тампа Бей ще играе срещу победителя от серията Вашингтон Кепитълс – Питсбърг Пингуинс.

Сан Хосе Шаркс – ВЕГАС ГОЛДЪН НАЙТС 0:3
(0:0, 0:2, 0:1)
В серията: Вегас печели с 4:2
* Марк-Андре Фльори направи 28 спасявания за четвъртия си мач без допуснат гол от началото на плейофите, а новакът в НХЛ Вегас Голдън Найтс спечели серията срещу Сан Хосе и се класира за финала на Западната Конференция. Нейт Шмид се отличи с гол и асистенция за успеха. По едно попадение добавиха Джонатан Маршесо и Коуди Ийкин (на празна врата). Вратарят на „акулите“ Мартин Джоунс отрази 30 удара. Тимът от Лас Вегас стана едва третият в историята на НХЛ, който печели повече от една плейофна серия в дебютния си сезон. Торонто Аринас вдига Купа Стенли в първата си година в Лигата през 1918 г., а Сейнт Луис Блус печели два кръга от плейофите през 1968 г. Сега на финала на Западната Конференция „златните рицари“ ще се изправят срещу Уинипег Джетс или Нешвил Предатърс.