Националният отбор на България допусна загуба с 1:4 (0:2, 1:0, 0:2) от Тайван в последния си мач от световното първенство по хокей на лед за юноши до 18 години в Дивизия II, група "В", което се провежда в София.

Поражението остави българския тим на четвърто място в крайното класиране с 6 точки, колкото имат още отборите на Тайван и Австралия. Азиатският тим е трети заради по-добрата си голова разлика в преките двубои с двата съперника, докато "кенгурата" са пети.

В мача с Тайван единственото попадение за българския тим реализира Александър Кожухаров, който се разписа минута преди края на втората третина. За тима от Източна Азия точни бяха И-Сян Хао, Чун-Юан Чън, Хао-Чън Као и Ян-Лун Лин.

Победителят в турнира ще стане ясен по-късно тази вечер, когато в своеобразния финал един срещу друг излизат тимовете на Нидерландия и Китай. До момента и двата отбора имат по четири победи в четири мача. Спечелилият срещата ще получи промоция за група "А" на дивизия II през следващата година

В по-долната дивизия III от догодина ще играе тимът на Белгия, който завършва турнира в Зимния дворец с пет загуби.