Веселин Топалов завърши реми с Владимир Крамник от Русия в партия от последния девети кръг на спечеления от Магнус Карлсен супертурнир по шахмат в норвежкия град Ставангер.

Топалов, който игра с белите фигури, се съгласи на реми на 60-ия ход със своя стар съперник Владимир Крамник. Така българинът, който спечели турнира в Ставангер през миналата година, завърши на пето място тази година с 5 точки.

Победител тази година стана действащият световен шампион Магнус Карлсен от Норвегия с 6 точки, следван от арменеца Левон Аронян с 5,5 точки.

При равен брой точки в крайното класиране се вземат предвид допълнителни показатели от представянето на шахматистите в турнира и затова Топалов финишира пред Крамник, който също приключи с 5 точки.