Вегас Голдън Найтс вкара три гола в първите седем минути на мача, с което си гарантира победата с 4:0 над Далас Старс като гост и поведе с 3:0 във финалния плейоф на Западната Конференция на НХЛ.

Иван Барбашев се отличи с гол и две асистенции за „златните рицари“, а Джонатан Маршесо, Уилям Къриър и Алекс Пиетранджело също се разписаха за гостите.

Никълъс Рой добави две асистенции за успеха, а Ейдън Хил направи 34 спасявания и за първи път в кариерата си не допусна попадение в мач от плейофите.

След слабия старт на мача Далас извади титулярния си вратар Джейк Оутингър, който допусна три гола от пет удара. Резервата Скот Уеджууд доигра срещата и отрази 10 удара.

Четвъртият мач от серията между Далас Старс и Вегас Голдън Найтс ще се проведе на 26 май (петък) от 3:00 часа рано сутринта българско време. Домакин отново ще бъде тексаският клуб.