ТОРОНТО МЕЙПЪЛ ЛИЙФС – Бостън Бруинс 3:1
(0:0, 2:1, 1:0)
В серията: 3:3
* Фредерик Ансерсен направи 32 спасявания и помогна на Торонто да се добере до седми мач в плейофната серия на Източната Конференция на НХЛ. Уилям Нюландер, Мич Марнър и Томаш Плеканец вкараха за „кленовите листа“, които изоставаха с 1:3 в серията, но спечелиха две поредни победи и изравниха резултатите. Никита Зайцев се отличи с две асистенции за Мейпъл Лийфс, а Марнър и Плеканец направиха по едно голово подаване. Джейк де Бръск се разписа за Бостън, а Туука Раск отрази 27 удара. Срещата започна с минута мълчание заради десетте жертви, които в понеделник бяха убити, след като кола се вряза в тротоар в северната част на Торонто. Други 15 души са ранени след инцидента. Решителният седми мач от серията ще се играе в Бостън на 26 април (четвъртък) от 2:00 часа рано сутринта българско време. Победителят ще се изправи срещу Тампа Бей Лайтнинг във втория кръг на плейофите.

Кълъмбъс Блу Джакетс – ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС 3:6
(0:1, 1:2, 2:3)
В серията: Вашингтон печели с 4:2
* Александър Овечкин вкара два гола, а Бейдън Холтби направи 35 спасявания за успеха, с който Вашингтон се класира за втория кръг на плейофите на Източната Конференция. Чандлър Стивънсън се отличи с гол и асистенция. Димитри Орлов, Деванте Смит-Пели и Ларс Елър също бяха точни за Кепитълс. Ник Фолино се разписа два пъти за Кълъмбъс. Пиер-Люк Дюбоа добави едно попадение, а Сергей Бобровски отрази 22 удара. Така Вашингтон за трета поредна година ще се изправи във втория кръг срещу Питсбърг, а Пингуинс излязоха победители в предишните два случай и впоследствие спечелиха Купа Стенли. Блу Джакетс пък остава единственият отбор в НХЛ, който няма спечелена плейофна серия в историята си.