Бившият световен шампион Веселин Топалов загуби с 0,5:1,5 точки от Магнус Карлсен в 8-ия кръг на шахматния турнир "Амбър". В първата партия на блинд (без да се гледа шахматната дъска) Веселин Топалов с белите фигури се съгласи на реми с 20-годишния норвежки гросмайстор.

Във втората партия по ускорен шахмат Карлсен победи Топалов и така спечели минимача с 1,5:0,5 точки.
Днес е почивен ден, а във вторник в 9-тия кръг Веселин Топалов ще играе с 23-годишния гросмайстор от САЩ от японски произход Хикару Накамура.

След 8-ия кръг на турнира "Амбър" начело в общото класиране (блинд и ускорен шахмат) е Левон Аронян с 11,5 точки, следван от Магнус Карлсен - 11 точки, Вишванатан Ананд и Василий Иванчук - по 8,5 точки. Веселин Топалов има 7,5 точки и дели петото място с Хикару Накамура, който също има 7,5 точки./БЛИЦ