КЪЛЪМБЪС БЛУ ДЖАКЕТС – Вашингтон Кепитълс 5:1
(4:1, 0:0, 1:0)
* Сет Джоунс и Кам Аткинсън се отличиха с по един гол и две асистенции за Кълъмбъс, който записа втори успех в рамките на три дни и постигна първа победа над Вашингтон от четири мача през този сезон. Артеми Панарин завърши с едно попадение и едно голово подаване. Сони Милано и привлеченият в неделя Марк Летесту също се разписаха. Сергей Бобровски направи 25 спасявания. Звездата на Вашингтон Александър Овечкин вкара 39-ия си гол за сезона. Брейдън Холтби започна титуляр и допусна четири гола от 16 удара през първата част. До края на мача на вратата беше Филип Грубауер, който завърши с 18 спасявания.

Монреал Канейдиънс – ФИЛАДЕЛФИЯ ФЛАЙЪРС 0:1
(0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:2)
* Шон Кутюрие вкара победната дузпа за Филаделфия в шестия рунд на наказателните удари, а „летците“ записаха шести пореден успех. Петър Мразек, който изигра трети последователен мач, направи 28 спасявания за четвъртия си мач без допуснат гол през сезона. С този успех Филаделфия измести Вашингтон от първото място на Дивизия Метрополитън. Резервният вратар Чарли Линдгрен отрази 33 удара за Монреал, който записа загуба в осем от последните си девет срещи.

ТАМПА БЕЙ ЛАЙТНИНГ – Торонто Мейпъл Лийфс 4:3 след дузпи
(1:2, 2:0, 0:1, 0:0, 1:0)
* Брейдън Поинт вкара победната дузпа за Тампа Бей, който остана лидер в Атлантическата Дивизия и в общото временно класиране на НХЛ. Тайлър Джонсън, Крис Куниц и Адам Ърни също бяха точни за „светкавиците“, които играха през голяма част от мача без голмайстора на първенството Никита Кучеров, който получи контузия. Андрей Василевски направи 27 спасявания. Малко преди началото на мача Тампа Бей привлече защитника Раян Макдона и Джей Ти Милър от Ню Йорк Рейнджърс, а в замяна даде на нюйоркчани Владислав Наместников, Либор Хайес, Брет Хаудън и избори в първия кръг на драфта през 2018 година и във втория кръг на 2019 г. Джеймс ван Риймсдайк, Мич Марнър и Тайлър Бозак се разписаха за Торонто, а вратарят Фредерик Андерсен отрази 39 удара. „Кленовите листа“ бяха контузената си звезда Остън Матюс.

КОЛОРАДО АВЪЛАНЧ – Ванкувър Канъкс 3:1
(1:0, 0:0, 2:1)
* Нейтън Макинън блесна с два гола и асистенция, а Мико Рантанен добави едно попадение и едно голово подаване за победата на Колорадо. Семьон Варламов направи 31 спасявания за „лавините“. Даниел Седин се разписа за Ванкувър, а Якоб Маркстрьом отрази 25 удара.

ЛОС АНДЖЕЛИС КИНГС – Вегас Голдън Найтс 3:2 след прод.
(0:1, 0:0, 2:1, 1:0)
* Дъстин Браун се разписа при числено предимство 3:14 минути след началото на оувъртайма и донесе втората поредна победа на Лос Анджелис. Браун завърши мача и с едно голово подаване в актива си. „Кралете“ стигнаха до продължение, след като Анже Копитар изравни за 2:2 само 11 секунди преди финалната сирена. Словенецът добави и две асистенции в актива си. Джеф Картър също се разписа за тима от Лос Анджелис, който навакса пасив от два гола. Джонатан Куик направи 37 спасявания за успеха. Ерик Хаула и Райли Смит се разписаха за „златните рицари“. Вратарят на тима от Лас Вегас Марк-Андре Фльори отрази 41 удара.