Бъфало Сейбърс – ОТАВА СЕНАТЪРС 2:4
(1:2, 1:1, 0:1)
* Мат Дюшен вкара 27-ия си гол за сезона при успеха на Отава, който гарантира, че Бъфало ще завърши на последно място в класирането на НХЛ, пише "Хокейни Новини". Макс Маккормик, Раян Дзингъл и Александър Бъроус (на празна врата) също се разписаха за „сенаторите“, а Крейг Андерсън направи 32 спасявания. Раян О’Райли и Кайл Окпосо вкараха за Сейбърс, а Чад Джонсън отрази 28 удара. Така Бъфало за седма поредна година няма да участва в плейофите и за трети път през последните пет години финишира на последно място в НХЛ.

Сейнт Луис Блус – ЧИКАГО БЛЕКХОУКС 3:4
(1:1, 2:1, 0:2)
* Дънкан Кийт вкара при числено предимство само 8,5 секунди преди края за победата на Чикаго над Сейнт Луис, който намали шансовете си за класиране на плейофите. Андреас Мартинсен, Блейк Хилман и Алекс ДеБринкет също бяха точти за успеха, а Жан-Франсоа Берюб направи 30 спасявания. Това беше първа победа на Блекхоукс над „блусарите“ за първи път в трите мача между двата тима през сезона. Владимир Тарасенко и Брейдън Шен се отличиха с гол и асистенция за Блус, които записаха четвърта поредна загуба и вече са на една точка зад Колорадо в борбата за втория уайлд кард за плейофите на Западната Конференция. Робърт Бортузо също се разписа за Сейнт Луис, а Джейк Алън отрази 22 удара.

АНАХАЙМ ДЪКС – Минесота Уайлд 3:1
(0:0, 1:1, 2:0)
* Ондържей Каше вкара победния гол за Анахайм 3:56 минути преди края, а „патоците“ за шеста поредна година се класираха за плейофите. Ник Ричи и Андрю Колиано (на празна) врата също бяха точни за Дъкс. Джош Менсън се отличи с две асистенции. Раян Милър изигра първия си мач от 9 март насам и направи 26 спасявания. Мат Дъмба се разписа за Минесота, а Девън Дъбник отрази 28 удара.