Кълъмбъс Блу Джакетс – ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС 2:3 след прод.
(0:0, 1:2, 1:0, 0:1)
В серията: Кълъмбъс води с 2:1
* Ларс Елер вкара 9 минути след началото на второто продължение и Вашингтон намали изоставането си в плейофната серия на Източната Конференция на НХЛ. Том Уилсън и Джон Карлсън също се разписаха за Кепитълс, а Брейдън Холтби направи 33 спасявания. Пиер-Люк Дюбоа и Артеми Панарин бяха точни за Кълъмбъс, а Сергей Бобровски отрази 42 удара. Четвъртият мач от серията е в петък сутринта от 2:30 часа българско време.

Минесота Уайлд – УИНИПЕГ ДЖЕТС 0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
В серията: Уинипег води с 3:1
* Марк Шайфли вкара и двата гола, с които Уинипег спечели третия мач от серията на Западната Конференция и се доближи на една победа от втория кръг на плейофите. Конър Хелебък направи 30 спасявания за седмия си мач без допуснат гол през сезона. Деван Дъбник отрази 26 удара към вратата на „диваците“, които бяха без контузеното ляво крило Зак Паризе. Серията се връща в Уинипег за петия мач, който ще се играе в събота от 2:30 часа сутринта наше време.

Лос Анджелис Кингс – ВЕГАС ГОЛДЪН НАЙТС 0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
В серията: Вегас печели с 4:0
* Брейдън Макнаб вкара единствения гол, с който Вегас Голдън Найтс спечели четвъртия мач в серията от Западната Конференция и се класира за втория кръг на плейофите. Така „златните рицари“ станаха първият нов отбор в историята на НХЛ, който печели първата си плейофна серия без записана загуба. Макнаб се разписа срещу бившия си отбор 4:04 минути след началото на втората третина. Марк-Андре Фльори направи 31 спасявания за втория си мач без допуснат гол от началото на плейофите. Джонатан Куик отрази 20 удара за „кралете“.