Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Манчестър Юнайтед спечели рекордна 20-а титла на Англия. В мач от 34-ия кръг на Висшата лига "червените дяволи" не оставиха шанс на борещия се за спасение Астън Вила, побеждавайки с класическото 3:0 пред 75 591 зрители на "Олд Трафорд".

Любопитното беше, че Робин Ван Перси, който играе с №20, реализира хеттрик и подпечата 20-ата титла на легендарния клуб. Холандското острие откри резултата още във 2-ата минута, удвои в 13-ата, а в 33-ата вкара и трети гол, с което отказа бирмингамци да се борят за нещо в Театъра на мечтите, където феновете на домакините куфееха още преди започването на мача, предчувствайки, че тази вечер титлата ще бъде гарантирана и на теория.

След успеха Манчестър Юнайтед поведе с 16 точки на Манчестър Сити, който в оставащите си 5 мача няма как да стопи огромния аванс и сдаде трофея, след като го спечели по драматичен начин през миналия сезон в последния кръг.

От началото на сезона "червените дяволи" постигнаха 27 победи, записаха 3 равенства и 4 загуби, което се оказа достатъчно за спечелването на рекордната 20-а титла на Англия. Най-близо до това постижение е Ливърпул, който е ставал шампион 18 пъти.

Очакванията бяха на трибуните на "Олд Трафорд" да се появи и Стилиян Петров, който да подкрепи съотборниците си от Вила в тежкото гостуване. След загубата бирмингамци останаха в опасната зона, заемайки 17-ата позиция с актив от 34 точки. По-малко имат единствено Уигън (34), както и КПР и Рединг - по 24.

Манчестър Юнайтед направи летящ старт и поведе в резултата още във 2-ата минута. Рафаел напредна отдясно и центрира към далечната греда, където Райън Гигс отигра с едно докосване към Ван Перси, който от един метър се разписа във вратата на гостите - 1:0.

Холандецът можеше много скоро да удвои, но стреля неточно. В 10-ата минута пък и Рафаел пропусна, нацелвайки гредата.

Последва чудесна възможност пред Бентеке. Голмайсторът на Астън Вила се озова на стрелкова позиция, но стреля в аут. Домакините отговориха светкавично и Ван Перси удвои в 13-ата минута. Холандецът за пореден път доказа световната си класа, вкарвайки страхотен гол. Уейн Рууни подаде на холандеца с пас от близо 40 метра, а бившият голмайстор на Арсенал от воле разстреля Брад Гузан за 2:0.

В 33-ата Ван Перси оформи хеттрика си и по този начин головата му сметка от началото на сезона във Висшата лига набъбна на 24 попадения. Холандецът изпревари Луис Суарес за приза, повеждайки му с 1 гол.

През второто полувреме "червените дяволи" намалиха темпото, явно запазвайки сили за празненствата след последния съдийски сигнал. Това даде шанс на Астън Вила да стигне до няколко положения пред вратата на Давид Де Хеа, но гол така и не падна и Сър Алекс Фъргюсън, футболистите му и привържениците на Юнайтед по целия свят заслужено ликуваха.

"Червените дяволи" са четвъртият отбор, който си осигурява титлата 4 кръга или по-рано преди края на сезона.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АСТЪН ВИЛА 3:0
1:0 Робин Ван Перси (2), 2:0 Робин Ван Перси (13), 3:0 Робин Ван Перси (33)

Съставът на Манчестър Юнайтед: 1.Давид Де Хеа, 2.Рафаел Да Силва, 6.Джони Еванс, 4.Фил Джоунс, 3.Патрис Евра, 16.Майкъл Карик, 17.Антонио Валенсия, 11.Райън Гигс, 10.Уейн Рууни (72-19.Дани Уелбек), 26.Шинджи Кагава, 20.Робин Ван Перси

Норич – Рединг 2:1
1:0 Райън Бенет (50), 2:0 Елиът Бенет (52), 2:1 Греъм Макклиъри (72)
20.04.13
17:00 ч.
КПР – Сток Сити 0:2
0:1 Питър Крауч (42), 0:2 Джонатан Уолтърс (77-дузпа)
Уест Бромич – Нюкасъл 1:1
0:1 Йоан Гуфран (9), 1:1 Били Джоунс (64)
20.04.13
17:00 ч.
Уест Хям – Уигън 2:0
1:0 Маню Джарвис (21), 2:0 Кевин Нолан (80)
21.04.13
15:30 ч.
Тотнъм – Манчестър Сити 3:1
0:1 Самир Насри (5), 1:1 Клинт Демпси (75), 2:1 Джърмейн Дефоу (79), 3:1 Гарет Бейл (82)
21.04.13
18:00 ч.
Ливърпул – Челси 2:2
0:1 Оскар (26), 1:1 Даниел Стъридж (52), 1:2 Еден Азар (57-дузпа), 2:2 Луис Суарес (90+6)
22.04.13
22:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Астън Вила 3:0

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК