АДО Ден Хааг се класира за евротурнирите за първи път от 1987 г., след като победи Грьонинген с 4:3 след дузпи в плейофен реванш за място в Лига Европа.

Тимът от Хага спечели първия кръг с 5:1, но в реванша допусна четири гола през второто полувреме и записа поражение с 1:5. При десетата дузпа Тим Матавж удари напречната греда и сломи мечтите на отбора си.

Матавж даде аванс на Грьонинген в 24-ата минута, когато се разписа с глава след центриране на Душан Тадич. Лекс Имерс израви за АДО Ден Хааг преди почивката.

Домакините направиха впечатляващ старт на втората част. В рамките на 15 минути Върджил ван Дайк вкара два гола, а Леандро Бакуна също се разписа.

Матавж вкара от дузпа минута преди края на редовното време и изравни общия резултат на 6:6. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Лоренсо Пике, който получи червен картон.

Тимоти Дерайк, Лекс Имерс, Паскал Босхаарт и Уесли Верхоек бяха точни при дузпите за АДО Ден Хааг, а Алексанър Радосавлиевич пропусна. Андреас Гранквист, Томас Еневолдсен и Душан Тадич не сбъркаха за Грьонинген, а Тим Спарв и Тим Матавж нямаха успех./БЛИЦ