Актобе се наложи с категоричното 4:1 като гост на Торпедо (Кутаиси) в мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Победителят от този двубой ще играе в следващия етап срещу ЦСКА или Сепси. "Армейците" загубиха с 0:2 от румънския тим тази вечер в София.

Актобе успя да поведе след половин час игра, когато Алибек Касим се разписа от дузпа в 33-ата минута. Малко преди края на първото полувреме Милош Райчкович удвои за гостите от Казахстан.

Възпитаниците на Андрей Карпович стигнаха до класическа преднина от 3:0 в 73-ата минута. Домакините успяха да върнат едно попадение в последната минута на редовното време чрез Гиорги Арабидзе. В добавеното време Андрия Филипович оформи крайното 4:1 за Актобе.