Ал Хилал обърна Ал Итихад без Карим Бензема с 3:1 в мач от 22-рия кръг на саудитската Про лига.

Гостите от Джеда излязоха напред в резултата в 12-ата минута, когато Н‘Голо Канте се разписа след асистенция на Закария Ал Хаусауи.

В 39-ата минута домакините стигнаха до изравнително попадение чрез Салех Ал-Шехру.

След почивката в 59-ата минута се стигна до пълен обрат в полза на състава от Рияд. Сергей Милинкович-Савич намери Малком, който вкара за 2:1. Осем минути по-късно Ал Хилал си реши всичко в срещата с трето попадение. Сауд Абдулхамид оформи крайното 3:1 след нова асистенция на Милинкович-Савич.

С успеха отборът от Рияд събра 62 точки на върха във временното класиране, на 9 пред втория Ал Насър. Ал Итихад е пети с 37.