Треньорът на Милан Масимилиано Алегри прие спокойно равенството 1:1 в дербито с Интер. “Росонерите” първи поведоха, но през второто полувреме допуснаха изравняване.

“Не съм ядосан, защото отборът игра силно. Направихме страхотна първа част. През второто полувреме леко се отпуснахме, но не допуснахме много възможности пред Абиати, който направи само едно важно спасяване. През първото полувреме Интер не можеше да се доближи до нашата врата. Скелото вкара хубав гол, а и центрирането на Нагатомо бе чудесно. Ние обаче трябваше до тогава да сме решили мача. Когато двубоят виси на косъм, трябва да довършиш започнатото. Трябваше по-добре да задържаме топката и да контролираме мача, но през второто полувреме прекалено лесно губехме топката. Все пак, поздравявам футболистите за добрата им игра. Да не забравяме, че Интер бе домакин и напрежението да търсят задължителна победа бе върху тях, а не върху нас", заяви Алегри./БЛИЦ