Интер и Милан не излъчиха победител в градското дерби и поделиха точките след 1:1 в двубой от 26-ия кръг на италианската Серия „А”. Символичните гости от Милан поведоха с гол на Стефан Ел Шаарави (21), но след почивката влезлият като резерва аржентинец Матиас Скелото (71) донесе точката на „нерадзурите”, чийто капитан Хавиер Санети взе участие за 41-и път в това градско дерби.

Срещата на „Сан Сиро” предложи много емоции и приятен за окото футбол, като отборите си размениха надмощието в двете полувремена. През първата част „росонерите” бяха по-активни и логично поведоха в 21-ата минута, когато Кевин-Принс Боатенг изведе зад отбраната на Интер Стефан Ел Шаарави, който преодоля словенския страж Самир Ханданович за 1:0. До края на първото полувреме част футболистите на Масимилиано Алегри имаха още няколко шанса да удвоят преднината си, но резултатът остана непроменен, след като Ханданович на три пъти отрази опасни удари на Балотели и веднъж на Мунтари.

„Нерадзурите” поизравниха играта след почивката, а усилията им бяха възнаградени в 71-ата минута, когато японският национал Юто Нагамото центрира отляво и влезлият като резерва аржентинец Матиас Езекиел Скелото изравни с глава за 1:1. Попадението окрили допълнително възпитаниците на Андреа Страмачони, които започнаха да пресират „росонерите” дълбоко в тяхната половина. Това обаче не даде резултат и Милан взе инициативата в последните минути, след като Алегри пусна в игра трети нападател в лицето на Мбайе Нианг, заменил Кевин-Принс Боатенг.

„Росонерите” владееха повече топката в края, но действията им показваха, че равенството по-скоро ги устройва, след като то им гарантира оставане пред градския съперник във временното класиране. В 89-ата минута Нианг отправи опасен изстрел от средна дистанция, но Ханданович предотврати попадение във вратата си.В 4-минутното продължение на срещата "нерадзурите" се опиатаха да стигнат до победата, но не създадоха сериозна опасност пред вратата на Абиати.

След равенството Интер се изкачи на четвърта позиция с 44 пункта, докато Милан остана на третото място с 45 точки и на 6 от втория Наполи, който е с мач по-малко и утре гостува на Удинезе.

Интер – Милан 1:1
0:1 Стефан Ел Шаарави (21), 1:1 Матиас Скелото (71)

Интер: 1.Ханданович, 4.Санети, 55.Нагамото (77 - 26.Киву), 23.Ранокия, 40.Жуан, 19.Камбиасо (69 - 7.Скелото), 21.Гаргано, 14.Гуарин, 11.Алварес (74 - 17.Кузманович), 8.Паласио, 99.Касано

Милан: 32.Абиати, 5.Мексес, 17.Сапата, 20.Абате, 2.Де Шилио, 4.Мунтари (90 - 23.Амброзини), 10.Кевин-Принс Боатенг (81 - 19.Нианг), 18.Монтоливо, 8.Ночерино, 45.Балотели, 92.Ел Шаарави (87 - 22.Къркич)

Милано, стадион "Сан Сиро"
Съдия: Паоло Мацолени
Жълти картони: Ранокия, Жуан (Интер); Мексес, Сапата, Мунтари, Монтоливо (Милан)

Парма - Катания 1:2
0:1 Франческо Лоди (5), 0:2 Кеко (44), 1:2 Амаури (87)
24.02.13
16:00 ч.
Болоня - Фиорентина - отложен
24.02.13
16:00 ч.
Аталанта - Рома 2:3
1:0 Марко Ливая (9), 1:1 Маркиньо (12), 1:2 Миралем Пянич (34), 2:2 Марко Ливая (44), 2:3 Василис Торосидис (71)
24.02.13
16:00 ч.
Ювентус - Сиена 3:0
1:0 Стефан Лихтщайнер (30), 2:0 Себастиан Джовинко (74), 3:0 Пол Погба (89)
24.02.13
16:00 ч.
Каляри - Торино 4:3
1:0 Maрко Сау (37-дузпа), 1:1 Алесио Черчи (47), 1:2 Ален Стеванович (54), 2:2 Даниеле Конти (76), 3:2 Маурисио Пинийя (87), 3:3 Роландо Бианки (90+2-дузпа), 4:3 Даниеле Конти (90+4)
Баланс: 9 мача, 5 победи за Лацио, 2 равенства, 2 победи за Пескара

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ