“Днес едната дузпа за Барселона беше подарък от нас, а другата - от съдията”, заяви старши треньорът на Милан Масимилиано Алегри след отпадането на тима на четвъртфиналите в Шампионската лига. Грандът от Милано бе отстранен от европейския клубен първенец Барселона след равенство 0:0 в Италия и загуба с 1:3 на "Камп Ноу".

"Днес едната дузпа за Барселона беше подарък от нас, а другата - от съдията. Вторият наказателен удар дойде в много важен момент, когато резултатът беше 1:1 и в играта на домакините се чувстваше напрежение. Дотогава имахме шансове да наклоним везните в наша полза, но… Естествено, на почивката настроението в нашата съблекалня беше лошо, а в началото на второто полувреме Барса имаше щастието да вкара и трети гол. След това за нас стана прекалено трудно. Създадохме немалко положения, но трябва да признаем, че сбъркахме доста пасове и често грешахме с решенията, когато топката беше в наше владение. Все пак, да не забравяме, че срещу нас беше най-добрият отбор в света ", коментира Алегри, който бе видимо разочарован от загубата и от съдийството на Бьорн Кюперс.