Българският нападател Александър Колев вкара гол при първата победа на Сандеция (Нови Сонч) в полския елит. Новакът в шампионата победи с 3:1 Ягелония (Бялисток).

24-годишният таран заби първото попадение в срещата, когато майсторски засече центриране на Томаш Бржински. Все пак в 35-ата минута бившият играч на ЦСКА Килиан Шеридан стреля с глава и след рикошет в бранител на Сандеция попадна в мрежата на гостите за 1:1.

В 51-ата минута партньорът на Колев в атака - Метеус Четнарски, вкара за 2:1. В 86-ата резервата Трохим отбеляза за крайното 3:1.

Силен двубой за Сандеция изигра и другият българин Пламен Крачунов, който записа пълни 90 минути и успя да се отличи с няколко отлични прояви в защита.

В следващия кръг Сандеция е домакин на Висла (Плоцк), а преди това играчите на Радослав Мрочковски излизат срещу Миеч Легница в мач от Купата на Полша.