Българският национал Александър Тонев и Лех Познан победиха кат гости Гурник Забже с 1:0 в мач от 18-ия кръг на полското първенство.

Бившият футболист на ЦСКА започна срещата като титуляр и остана на терена до 86-ата минута. Тонев пропусна чудесен шанс за гол в 32-ата минута. През първата част попадения не паднаха, а след почивката гостите от Познан спечелиха след точно реализирана дузпа от Хуберт Волакиевич в 62-ата минута.

В самия край на мача главният рефер посочи за втори път точката за изпълнение на дузпа, този път в полза на Гурник, но Преджус Накулма пропусна да изравни.

След победата си Лех Познан заема второто място във временното класиране с 35 точки. Гурник е на четвърта позиция с 31 пункта. Лидер в Полша след 18 мача е Легия Варшава с 37 точки.