Пореден силен мач в Примера дивисион записа опашкарят Алмерия, след като се спаси от загуба при домакинството на Валенсия - 2:2. В предишния кръг 16-ият в таблицата преди този мач победи гледащия към Шампионската лига Реал Сосиедад с 4:3.

Тази вечер играчите на Алмерия отново бяха герои, след като успяха да върнат два гола на "прилепите" за две минути,

Сейду Кейта откри за Валенсия в 1-ата минута, а Едуардо Варгас удвои в 34-ата. Оскар Диас и Корона обаче възстановиха равенството с попадения в 53-ата и 55-ата минути.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 30 КРЪГ
25.03.14
21:00 ч.
Малага - Еспаньол 1:2
0:1 Серхио Гарсия (32), 1:1 Пабло Перес (33), 1:2 Пици (76)
25.03.14
23:00 ч.
Елче - Атлетик (Билбао) 0:0
26.03.14
21:00 ч.
Барселона - Селта 3:0
1:0 Неймар (6), 2:0 Лионел Меси (30), 3:0 Неймар (67)
Севиля - Реал (Мадрид) 2:1
0:1 Кристиано Роналдо (14), 1:1 Карлос Бака (19), 2:1 Карлос Бака (72)
Леванте - Бетис 1:3
0:1 Салва Севия (13), 1:1 Папе Кули Диоп (26), 1:2 Хорхе Молина (70), 1:3 Рубен Кастро Мартин (77)
27.03.14
23:00 ч.
Алмерия – Валенсия 2:2
0:1 Сейду Кейта (1), 0:2 Едуардо Варгас (34), 1:2 Оскар Диас (53), 2:2 Корона (55)
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.