Амкар (Перм) направи равенство 0:0 в контрола срещу словашкия Дукла. Двубоят се състоя на един от терените на базата на тима в Линдабрун (Австрия). От българите игра само Георги Пеев, който започна като титуляр, но бе сменен на полувремето от Старков. Бившият нападател на Левски Жеан Карлош също бе в стартовите единадесет и игра едно полувреме. Захари Сираков и Мартин Кушев не взеха участие в проверката.

В 20-ата минута Жеан Карлош имаше изгодно положение, но не успя да реализира. В 39-ата минута Гошо Пеев вкара, но съдията отмени попадението заради засада. Димитър Димитров – Херо изпробва няколко нови играчи – Синиша Линич и румънеца Еначе Кежу, но след контролата те бяха освободени.

Към отбора обаче се присъедини 30-годишният Денис Попов, който е бивш национал. Почти сигурно още утре към лагера на Амкар ще се присъедини и халфът на ЦСКА Маркиньос, който ще участва в следващата контрола на 30 юни. Бразилецът почти сигурно ще подсили тима воден от Херо./БЛИЦ