Амкар загуби първия си мач без Георги Пеев. Както е известно, бившият български национал през седмицата разтрогна договора си с клуба от Перм заради неразбирателство с треньора Гаджги Гаджиев.

Днес в среща от 25 кръг на руската Премиер лига Амкар записа домакинско поражение с 0:1 от Локомотив (Москва). Единственото попадение в срещата реализира Петър Шкулетич в 19-ата минута.

Петър Занев започна титуляр за тима от Перм, но в 30-ата минута беше принудително заменен. Нашият национал получи разтежение в задната част на бедрото при центриране към наказателното поле на „железничарите“, при което Прудников беше близо до изравнителен гол.

Амкар е на 11-о място в класирането с 26 точки, на три пред зоната с отборите, които ще играят плейофи за оцеляване в елита. Локомотив (Москва) е трети с 47 точки, на една точка зад ЦСКА (Москва) и на две зад лидера Ростов.