Карло Анчелоти започна с победа начело на Евертън. "Карамелите" надделяха с 1:0 над Бърнли като домакин, като успеха не дойде никак лесно. Играчите на италианския специалист създадоха множество опасни ситуации, но успяха да реализират само веднъж и то в 80-ата минута чрез Калвърт-Люин. Той получи центриране от Сидибе и с летящ плонж прониза вратаря на гостите.

Евертън се изкачи до 13-ото място с 22 точки, като пред него е днешния съперник Бърнли с 22.

В същото време Микел Артета не започна по най-добрия начин като мениджър на Арсенал. "Артилеристите" гостуваха на Борнемут и достигнаха само до 1:1.

Новият наставник на Арсенал направи три промени сред титулярите от последния двубой, гласувайки доверие на Месут Йозил, Александре Лаказет и Сократис Папастатопулос.

Арсенал имаше териториален превес в срещата, но преди почивката не успя да отправи нито един точен удар. За сметка на това Дан Гослинг в 35-ата минута изпревари Лукас Торейра и засече отблизо за 1:0 за Борнемут.

В 63-ата минута Обамеянг успя да направи резултата 1:1 с изстрел от движение, възползвайки се от рикошет след удар на Нелсън.

До пълен обрат обаче не се стигна, въпреки добрите възможности пред Лаказет и Обамеянг.

Арсенал заема 11-ото място с 24 точки, докато Борнемут събра 20 и е на 16-о място.