Нападателят на Уест Хям Анди Керъл стана първият футболист от близо пет години, който вкарва хеттрик във вратата на Арсенал в мач от Висшата лига.

Керъл се разписа три пъти за „чуковете“ при равенството 3:3 с „артилеристите“. Преди това последният футболист, вкарал хеттрик срещу Арсенал беше Уейн Рууни при 8:2 за Манчестър Юнайтед на 28 август 2011 г.

Самият Анди Керъл не беше вкарвал повече от един гол в мач от първенството близо година и половина. За последно той се разписа два пъти на 7 декември 2014 г., когато Уест Хям победи Суонзи с 3:1.

Трите гола на Керъл дойдоха за осем игрови минути. По този начин той изравни рекорда на Серхио Агуеро от Манчестър Сити за най-бързия хеттрик през сезона. Аржентинецът реализира за осем минути първите си три попадение от общо пет при успеха на „гражданите“ с 6:1 над Нюкасъл на 3 октомври 2015 г.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!