Бившият защитник на Славия Андреа Христов изигра първия си цял мач в Серия "Б". Българинът, който до момента имаше само 13 минути с екипа на Козенца във второто ниво на италианския футбол, беше титуляр при снощното равенство срещу Пескара 1:1.

Христов и съотборниците му могат да съжаляват за пропуснатата победа. Те създадоха по-чистите положения в двубоя, а реферът не отсъди дузпа в тяхна полза преди почивката за игра с ръка на Андрю Гравийон.Козенца все пак поведе в 54-ата минута. Точен беше Дженаро Тутино след непростима грешка на вратаря на Пескара Винченцо Фиорило. Малко по-късно Дженаро Сконямилио изравни с глава.

Точката е важна за Козенца след двете загуби от Фоджа и Бреша. Тимът е 11-и в класирането, а Пескара е на 4-о място и е сред отборите с претенции за промоция в Серия "А".