Финалистът от Евро 2024 Англия стартира с победа в Лигата на нациите. "Трите лъва" спечелиха с 2:0 гостуването на Ейре в Дъблин. Срещата беше от група 2 на Лига "В" на турнира.

Преди двубоя временният наставник на "трите лъва" Лий Карсли скандализира с поведението си. 50-годишният специалист, който като футболист записва 40 мача за представителния тим на Ейре, първо седна на противниковата скамейка, а след това не пя и химна на англичаните.

Любопитно, че попаденията за победата на гостите реализираха Деклан Райс в 11-ата и Джак Грийлиш в 26-ата минути, които имат мачове и голове за юношеските гарнитури на Ейре.

Гостите имаха претенции за дузпа в 34-ата минута след падане на Хари Магуайър в наказателното поле на съперника, но такава не бе отсъдена.

Европейският вицешампион Англия приема Финландия в следващия си мач (на 10 септември), а Ейре пак е домакин, този път на Гърция (10 септември).