Англия разби като гост Хърватия с 4:1 в мач от група 6 на квалификациите от зона Европа за Мондиал 2010 в ЮАР. Гостите от Острова бяха пристигнали в Загреб единствено с мисълта за мъст заради пропуснатото Евро 2008 в Австрия и Швейцария, където вместо тях игра Русия, възползвала се максимално от успеха на “шахматистите” с 3:2 насред “Уембли”. Тази вечер в Загреб под светлините на прожекторите се развихри обаче Тио Уолкът, който в 26-ата минута даде гол преднина на Англия. След почивката в 53-ата минута защитникът Роберт Ковач от домакините получи червен картон и това допълнително усложни ситуацията на “шахматистите”, които трябваше да доиграят мача с човек по-малко и освен това да търсят начини за изравняване. Само три минути по-късно обаче отново Тио Уолкът привлече вниманието на всички и накара “Максимир” да замлъкне за втори път, след като вкара за 2:0 в полза на “трите лъва”. След този гол англичаните не пропуснаха да се възползват максимално от объркването и шока в редиците на домакините и ги довършиха с трети гол в 63-ата минута, дело на Уейн Рууни. След този гол англичаните намалиха темпото, което дадае шанс на домакините да организират опасни атаки към Дейвид Джеймс. При една от редките контри за „шахматистите” Марио Маджукич вкара в 81-ата минута почетното попадение за тима на Славен Билич, който до този момент не бе губил от Англия нито като футболист, нито като треньор. Буквално след гола на домакините Тио Уолкът оформи хеттрикан си и крайния резултат в срещата – 4:1 за Англия. След гола си Уолкът бе заменен, за да обере овациите на английските фенове. По-рано днес в мач от същата група Беларус се наложи с 3:1 над Андора, а със. Със същия резултат Украйна взе трите точки като гост на Казахстан.

РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА 6:
Казахстан – Украйна 1:3
(0:1 Назаренко 45*, 0:2 Шевченко 54*, 1:2 Остапенко 68*, 1:3 Назаренко 81*)
Андора – Беларус 1:3
(0:1 Верховцов 37*, 1:1 Пуйол 68*, 1:2 Родионов 79*, 1:3 Хлеб 90*)
Хърватия – Англия 1:4
(0:1 Уолкът 25*, 0:2 Уолкът 59*, 0:3 Рууни 63*, 1:3 Манджукич 78*, 1:4 Уолкът 83* )