Англия се класира за полуфиналите на световното първенство по футбол за жени, което се провежда в Австралия и Нова Зеландия. „Лъвиците“ обърнаха Колумбия за успеха с 2:1 пред 75 784 зрители в Сидни.

Лейла Сантос даде аванс на колумбийките в 44-ата минута, а в добавеното време на първата част Лорън Хемп изравни след ужасна грешка на вратарката Каталина Перес.

През второто полувреме европейският шампион осъществи обрат в резултата, след като в 63-ата минута Алесиа Русо прати топката в долния десен ъгъл.

Колумбийките опитаха да стигнат до изравнителен гол, но хубав удар на Лорена Дуранго Бедоя бе спасен от спасен с върха на пръстите от вратарката Мери Ърпс.

Това ще е трети пореден полуфинал на Мондиал за Англия, след като през 2015 г. отстъпи на САЩ, а през 2019 г. на Япония. Съперник на английските националки за попадане на финала ще бъде Австралия.