Англия надви трудно Полша с 2:1 на "Уембли" и записа трета победа от три мача от началото на световните квалификации, оглавявайки временното класиране на група I в зона "Европа". Гостите бяха без голямата си звезда Роберт Левандовски, който преди няколко дни получи травма.

„Трите лъва” упражниха сериозен териториален натиск, но реално не създаваха голови опасности. Те получиха дузпа в 18-ата минута, когато Стърлинг нахлу в наказателното поле, където бе спънат от Михал Хелик, а реферът бе категоричен, посочвайки бялата точка. Хари Кейн (19-дузпа) бе безапелационен от бялата точка и даде преднина на домакините. До края на полувремето резултатът остана непроменен.

Гостите шокираха играчите на Гарет Саутгеййт при първата си опасна атака през втората част. Джон Стоунс сгреши в защита и позволи на Милик да комбинира с Якуб Модер (58), който вкара за 1:1. Голът дойде след първия точен удар във вратата на Англия от началото на световните квалификации.

Домакините натиснаха и усилията им дадоха резултат в края, когато Хари Магуайър (85) се разписа след асистенция на Джон Стоунс, който изкупи вината си за кошмарната грешка при изравнителния гол.

В другите срещи от тази група Унгария спечели с 4:1 в Андора, а Албания победи само с 2:0 при визитата си в Сан Марино.

Англия е лидер с 9 точки пред "маджарите" със 7, албанците с 6 и поляците с 4. Андорците и Сан Марино нямат спечелени точки.