Младата звезда на Манчестър Юнайтед Аднан Янузай ще трябва да почака за официалния си дебют в националния отбор на Белгия. 19-годишното крило игра едно полувреме при победата на „червените дяволи“ с 5:1 над Люксембург.

ФИФА обаче отказа да признае двубоя за официална контрола и обяви мача като тренировъчен. Причината е в селекционера на Белгия Марк Вилмотс, който е направил седем смени, а по правилник са разрешение шест.

Аднан Янузай се появи на терена в 46-ата минута на мястото на Еден Азар и в 54-ата минута асистира за третия гол на Ромелу Лукаку, с който белгийците поведоха с 3:1.

Заради решението на ФИФА Белгия ще загуби 10 точки за месечната ранглиста на световната футболна централа, но това вероятно няма да се отрази сериозно на позиция на „червените дяволи“ в класацията. В момента Белгия е на 12-о място с две точки пред Чили и 24 пред САЩ.