Арсенал започна сезона във Висшата лига с победа с 2:0 над Уулвърхемптън на „Емирейтс“.

Играчите на Микел Артета излязоха напред в резултата в 25-ата минута. Букайо Сака завъртя красиво топката към наказателното поле и я качи на главата на Кай Хаверц, който изпревари Жозе Са и я прати в мрежата.

В 36-ата минута Уулвс имаше шанс да стигне до изравнително попадение. Йорген Странд Ларсен засече прецизно центриране, но ударът му с глава към десния ъгъл бе спасен от Давид Рая.

В 70-ата минута Арсенал стигна до добра голова ситуация, след като Мартин Йодегор получи топката на границата на наказателното поле и нанесе изящен удар към горния ляв ъгъл, но Жозе Са бе заел добра позиция и спаси.

Само четири минути след това „артилеристите“ все пак успяха да стигнат до второ попадение. Хаверц върна жеста на Сака от първото полувреме, като го изведе в наказателното поле, а крилото прати топката във вратата за 2:0.

В следващия кръг Арсенал гостува на Астън Вила, а "вълците" приемат Челси.