Арсенал спечели мача си с Съндърланд с 2:0 и запази шанса си да се бори за титлата. “Топчиите” са на шест точки зад Челси, който също взе мача си днес, и на две от втория Манчестър Юнайтед.

Никлас Бендтнер откри резултата с удар от два метра в 27-ата минута, след като получи отличен пас на Ебуе. Капитанът на лондончани Фабрегас оформи крайното 2:0 за своя тим от дузпа в последната 90-а минута, отсъдена за нарушение срещу самия него, дълго оспорвано от страна на гостите.

Домакините не показаха добра игра и на няколко пъти бяха пред угрозата Съндърланд да изравни. Невероятни пропуски за гостите направиха Кенуайн Джоунс и Лорик Кана./БЛИЦ

Баланс: 141 мача, 52 победи за Блекбърн, 33 равенства, 56 победи за Болтън

16:00 часа Астон Вила – Бърнли (Диема 2)
Баланс: 95 мача, 39 победи за Астън Вила, 21 равенства, 35 победи за Бърнли

17:00 часа Фулъм – Бирмингам
Баланс: 71 мача, 21 победи за Фулъм, 23 равенства, 27 победи за Бирмингам

17:00 часа Манчестър Сити – Ливърпул (Диема)
Баланс: 147 мача, 37 победи за Манчестър Сити, 36 равенства, 74 победи за Ливърпул

18:15 часа Уигън – Тотнъм (Диема 2)
Баланс: 9 мача, 1 победа за Уигън, 4 равенства, 4 победи за Тотнъм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.