Арсенал продължава да се представа доста неубедително този сезон, след като здравата се потруди за обрата от 0:1 до 3:1 у дом срещу четвъртодивизионния Шросбъри в среща от третия кръг на Карлинг Къп.

Доста изненадващо гостите поведоха с гол на Колинс, който засече с глава центриране на Марви Морган в 16-ата минута и вкара за 0:1. Едва след този гол „топчиите” погледнаха по-смело към противниковата врата. В 33-ата минута Карл Дженкинсън подаде на Гибс, който с глава възстанови равенството – 1:1.

След почивката играчите на Шросбъри се браниха добре и създаваха много ядоха на домакините. В 58-ата минута Окслейд-Чембърлейн осъществи пълния обрат след пас на Йоси Бенаюн – 2:1. След още 20 минути игра бившият футболист на Ливърпул увенча добрата си игра с гол за 3:1 и сложи окончателно точка на спора в срещата.

Арсенал – Шросбъри 3:1
0:1 Колинс (16), 1:1 Гибс (33), 2:1 Окслейд-Чембърлейн (58), 3:1 Бенаюн (78)