Астън Вила загуби като домакин от Болтън с 0:2 и отпадна още в третия кръг на турнира Карлинг Къп. Титуляр с капитанската лента за домакините от Бирмингам започна Стилиян Петров, който игра цял мач, но не успя да помогне с нищо на тима си за предотвратяване на загубата. В същото време друг български национал Мартин Петров остана на резервната скамейка на гостите от Болтън и въобще не се появи в игра. Головете за успеха на Уондърърс вкараха Крис Йъгълс в 54-ата и Гаел Какута Какута в 77-ата минути. Така Болтън се класира за четвъртия кръг на надпреварата.

Астън Вила – Болтън 0:2

0:1 Крис Ийгълс (54), 0:2 Гаел Какута (77)

Астън Вила: Гивън, Хътън, Уорнък, Дън, Колинс, Айрланд, Олбрайтън (73-Н'Зогбиа), Стилиян Петров, Банън, Агбонлахор, Делфоунесо
Резерви: Гузан, Бей, Лоури, Делф, Бърк, Гарднър

Болтън: Богдан, Стейнсон (76-Робинсън), Кейхил, Уитър, Муамба (88-М.Дейвис), Ийгълс, Холдън, Гарднер, Пратли, Нгог (73-Нгог), Какута
Резерва: Яяскелайнен, Мартин Петров, Тунджай, Блейк

Стадион: "Вила Парк" - 22 261 зрители
Съдия: Дедман
Жълти картони: Банън (Вила), Кейхил (Болтън)