Арсенал завърши 0:0 при гостуването си на Сток Сити в мач от 22-ия кръг на английската Висша лига и се върна на върха във временното класиране с по-добра голова разлика от Лестър, който също като „топчиите” е с 44 точки. Месут Йозил не бе в състава на гостите, въпреки че се очакваше да играе.

„Артилеристите” бяха по-активни на „Британия Стейдиъм”, но така и не успяха да намерят пътя към вратата на „грънчарите”, пазена от Джак Бътланд. В същото време Петър Чех на няколко пъти се намеси решително и също не допусна гол, спомагайки по този начин за спечелената от лондончани точка.

В 19-ата минута Афелай отправи страховит удар от дистанция, който премина много близо покрай страничната греда. Това бе и първият опасен изстрел към една от двете врати. Минута след това Кемпбъл изведе Жиру сам срещу вратаря на домакините, но френският нападател не успя да преодолее Бътланд, който спаси удара. След половин час игра Бътланд отрази топката и след шут на Окслейд-Чембърлейн, а няколко минути след това Петър Чех се справи след удар на Хоселу с глава.

В началото на втората част Жиру бе близо до гола, след като игра с глава в наказателното поле, но Бътланд изби топката в корнер. В 53-ата минута Чех боксира топката след остро центриране на Къркич, а три минути по-късно чешкият вратар се намеси и след шут на Хоселу. Постепенно темпото на игра спадна и намаляха опасностите пред двете врати. В самия край Начо Монреал от гостите изчисти топката от голлинията с глава и предотврати гол.

След второто си поредно равенство за тази седмица Арсенал отново е лидер с 44 точки, колкото има и Лестър. Трети е Манчестър Сити с 43 точки. Сток Сити заема седма позиция с 33 точки.

Сток Сити - Арсенал 0:0

Сток Сити: Бътланд, Питерс, Джонсън, Шоукрос, Волфшайд, Афелай (86 - Ван Хинкел), Уилън, Уолтърс, Боян (64 - Диуф), Арнаутович (86 - Aдам), Хоселу

Арсенал: Чех, Мертезакер, Начо, Косиелни, Бейерин, Фламини, Рамзи, Окслейд-Чембърлейн (90 - Чембърс), Уолкът (72 - Ивоби), Жиру, Кемпбъл

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
16.01.16
14:45 ч.
Тотнъм - Съндърланд 4:1
0:1 Патрик ван Аанхолт (40), 1:1 Кристиан Ериксен (42), 2:1 Муса Дембеле (59), 3:1 Кристиан Ериксен (67), 4:1 Хари Кейн (79-дузпа)
16.01.16
17:00 ч.
Борнемут - Норич 3:0
1:0 Дан Гослинг (10), 2:0 Чарли Даниълс (54-дузпа), 3:0 Беник Афобе (75)
16.01.16
17:00 ч.
Челси - Евертън 3:3
0:1 Джон Тери (50-автогол), 0:2 Кевин Миралас (56), 1:2 Диего Коста (64), 2:2 Сеск Фабрегас (66), 2:3 Роберто Мори (90+2), 3:3 Джон Тери (90+8)
16.01.16
17:00 ч.
Манчестър Сити - Кристъл Палас 4:0
1:0 Фабиан Делф (22), 2:0 Серхио Агуеро (41), 3:0 Серхио Агуеро (68), 4:0 Давид Силва (84)
16.01.16
17:00 ч.
Нюкасъл - Уест Хям 2:1
1:0 Айосе Перес (6), 2:0 Джеорджино Вайналдум (15), 2:1 Никица Йелавич (49)
16.01.16
17:00 ч.
Саутхямптън - Уест Бромич 3:0
1:0 Джеймс Уорд-Праус (5), 2:0 Джеймс Уорд-Праус (35-дузпа), 3:0 Душан Тадич (72)