Арсенал се класира за четвъртфиналите за ФА Къп в Англия, след като победи с 2:1 Ливърпул. Двубоят на "Емирейтс" бе повторение на мача отпреди няколко дни, когато Ливърпул разби "артилеристите" с 5:1, но за първенство. Този път тимът от Лондон стигна до успеха след голове на Окслейд-Чембърлейн (16) и Лукас Подолски (47). Почетното попадение за гостите от Ливърпул реализира Стивън Джерард в 59-ата минута от дузпа. На четвъртфиналите Арсенал ще играе с Евертън. Арсенал не е печелил трофей от 2005 година, когато триумфира именно в турнира за ФА Къп.

Силен мач за победата на Арсенал изиграха вратарят Лукаш Фабиански, който няколко пъти се намеси решаващо, както и Алекс Окслейд-Чембърлейн. Още във 2-ата минута Джерард намери Стъридж в наказателното поле, но той не успя да преодолее вратаря на домакините. В 10-ата минута отново Стъридж се озова на стрелкова позиция, но от малък ъгъл прати топката от външната страна на вратата. В 16-ата минута Арсенал откри резултата. След центриране в наказателното поле на Ливърпул последва разбъркване, топката се удари в тялото на Джерард и попадна в непокрития Окслейд-Чембърлейн, който без проблеми реализира за 1:0. В 34-ата минуат Лукас Подолски се размина минимум с жълт картон след грубо нарушение и влизане в краката на Фланаган. Главният съдия Хауърд Уеб показа пет жълти картона само през първото полувреме. В 43-ата минута Луис Суарес затрудни вратаря на Арсенал Фабиански. Уругваецът стреля от движение отдясно в наказателното поле, но стражът изби.

0000000arsenal_liverpool1.jpgОще в началните секунди на второто полувреме вратарят Фабиански отново показа добър рефлекс, избивайки с крак диагонален удар на Луис Суарес. В следващата атака Арсенал поведе с 2:0. Йозил намери Окслейд-Чембърлейн на крилото, Шкъртел покри засадата, английският национал напредна и върна топката в наказателното поле, откъдето Лукас Подолски с премерен удар я прати във вратата.

В 59-ата минута Стивън Джерард реализира за Ливърпул след точно изпълнена дузпа. Наказателният удар бе отсъден след пресилено падане на Луис Суарес в наказателното поле след съприкосновение с Лукас Подолски. Джерард прати топката в долния десен ъгъл, а Фабиански се хвърли в противоположния. В 62-ата минута полският вратар на Арсенал спаси сигурен гол. Коутиньо изведе по блестящ начин Стъридж сам срещу стража, който се хвърли в краката му и изби топката миг преди да бъде нанесен удар. В 65-ата минута съдията Хауърд Уеб не даде дузпа, като този път имаше по-сериозно основание в сравнение с положението в 59-ата минута. Луис Суарес бе съборен в наказателното поле от Окслейд-Чембърлейн, но реферът не даде 11-метров наказателен удар. В 77-ата минута защитата на Арсенал сгреши, Стъридж отне топката, влезе в наказателното поле, но бе затворен и не успя да намери правилно решение на атаката. В 86-ата минута Ливърпул бе много близо до изравняването на резултата. За първи път Фабиански сгреши и излезе неразчетено при центриране. Даниел Агер стреля с глава, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

АРСЕНАЛ - ЛИВЪРПУЛ 2:1
1:0 Окслейд-Чембърлейн (16), 2:0 Лукас Подолски (47), 2:1 Стивън Джерард (59-дузпа)

Арсенал: 21.Фабиански, 4.Пер Мертезакер, 17.Начо Монреал, 6.Лоран Косчиелни, 25.Каръл Дженкинсън, 11.Месут Йозил, 8.Микаел Артета, 20.Матио Фламини, 9.Лукас Подолски (69 - 19.Санти Касорла), 22.Яя Саного (88 - 12.Оливие Жиру), 15.Алекс Окслейд-Чембърлейн (76 - 28.Киърън Гибс)
Резерви: 13.Вивиано, 3.Бакари Саня, 10.Джак Уилшир, 12.Оливие Жиру, 19.Санти Касорла, 28.Киърън Гибс, 44.Серж Гнабри
Мениджър: Арсен Венгер

Ливърпул: 1.Джоунс, 5.Даниел Агер, 37.Мартин Шкъртел, 20.Алиу Сисоко (61 - 14.Джордан Хендерсън), 8.Стивън Джерард, 38.Джон Фланаган, 24.Джо Алън, 10.Филипе Коутиньо, 31.Рахим Стърлинг, 7.Луис Суарес, 15.Даниел Стъридж
Резерви: Резерви: 22.Миноле, 4.Коло Туре, 9.Яго Аспас, 12.Виктор Моузес, 14.Джордан Хендерсън, 34.Мартин Кели, 53.Жоао Карлос
Мениджър: Брендън Роджърс

Стадион: "Емирейтс"
Съдия: Хауърд Уеб
Жълти картони: Начо Монреал, Матио Фламини (Арсенал); Джон Фланаган, Стивън Джерард, Филипе Коутиньо

ФА КЪП - 1/8-ФИНАЛИ

15 февруари 2014 г. (събота)
СЪНДЪРЛАНД - Саутхемптън 1:0
1:0 Крейг Гарднър (50)

Кардиф - УИГЪН 1:2
0:1 Крис Маккан (18), 1:1 Фрейзър Кемпбъл (27), 1:2 Бен Уотсън (40)

Шефилд Уензди - Чарлтън - отложен

МАНЧЕСТЪР СИТИ - Челси 2:0
1:0 Стеван Йоветич (16), 2:0 Самир Насри (67)

16 февруари 2014 г. (неделя)
ЕВЕРТЪН - Суонзи 3:1
1:0 Ласина Траоре (5), 1:1 Джонатан Де Гузман (16), 2:1 Стивън Нейсмит (65), 3:1 Лейтън Бейнс (72-дузпа)

ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД – Нотингам 3:1
0:1 Патерсън 28), 1:1 Коади (66), 2:1 Крис Портър (90-дузпа), 3:1 Крис Портър (90)

АРСЕНАЛ – Ливърпул 2:1

17 февруари 2014 г. (понеделник)
21:45 часа Брайтън – Хъл Сити

* Заб.:
С удебелен шрифт са отборите, продължаващи към 1/4-финалите, а при равенствата ще има преигравания.