Арсенал записа втора победа в рамките на три дни, след като в мач от 27 кръг на Висшата лига записа домакинско 2:0 над Саутхелптън. И двете попадения паднаха в първите 20 минути на двубоя.

Александър Лаказет откри резултата в шестата минута, когато от границата на вратарското поле отклони удар на Хенрик Мхитарян. 11 минути по-късно арменският национал удвои аванса на „артилеристите“. Той беше точен с прецизен удар от наказателното.

В края на първото полувреме Лаказет пропусна две удобни положения за трети гол в полза на домакините.

Нейтън Редмънд и Мат Таргет пропиляха добри възможности за Саутхемптън, който предложи по-добра игра в защита през второто полувреме.

С този успех Арсенал измести Манчестър Юнайтед от четвъртото място. Тимът на Унай Емери е с 52 точки, на една пред „червените дяволи“. Саутхемптън е точно под чертата с 24 точки, на една зад 17-ия Кардиф.