Арсенал разби Бенфика с 5:1 в среща от турнира "Емирейтс Къп", който се играе в Лондон. По-рано Монако с Димитър Бербатов направи 2:2 срещу Валенсия. Яя Саного от Арсенал наниза 4 гола във вратата на Артур Мораес, другото попадение за "артилеристите" вкара Жоел Кембъл. За Бенфика точен беше Николас Гайтан в 62-ата минута.

Головата фиеста започна в 26-ата минута. Саного откри, след като се възползва от добър пас на Рамзи и от близко разстояние се разписа. В 40-ата минута Кембъл покачи на 2:0. След това в рамките само на 5 минути Саного се разписа за 4:0, реализирайки голове в 44-ата и 45-ата минути за 4:0.

След подновяването на играта Саного реализира 4-ия си гол в 49-ата минута. Гостите от Португалия отвърнаха с попадение на Гайтан в 62-ата минута. Новото попълнение на Арсенал Алексис Санчес също се появи за първи път на терена с фланелката на "артилеристите".

Арсенал: Мартинес, Гибс, Чеймбърс, Начо Монреал, Белерин, Росицки, Рамзи, Фламини, Саного, Окслейд-Чембърлейн, Кембъл
Влезли като резерви: Касорла, Артета, Кокелин, Уилшър, Алексис Санчес, Акпом, Микел

Бенфика: Артур Мораес, Елисеу, Сезар, Перейра, Сидни, Гайтан, Салвио, Рубен Аморим, Талиша, Джон, Лима