Арсенал постигна успех с 2:1 над Милан в двубой от приятелския турнир за Суперкупата на Дубай. “Артилеристите” спечелиха и при традиционното за състезанието изпълнение на дузпи след мача.

Мартин Йодегор откри резултата за лидера във Висшата лига с чудесно изпълнен пряк свободен удар (1:0) в 21-вата минута, а след още 21 минути Рийс Нелсън удвои преднината на тима (2:0). Тогава неговият шут се отклони именно в Йодегор, с което беше преодолян Чиприан Татарушану.

Четвърт час преди края Фикайо Томори се разписа с глава и намали изоставането на италианския шампион, но това не беше достатъчно за “росонерите”, за да избегнат загубата (2:1).

При дузпите Седрик Соареш, Габриел Магаляеш, Маркиньос и Мохамед Елнени бяха точни за Арсенал, като Татарушану спаси удара само на Матю Смит. Исмаел Бенасер, Сандро Тонали и Марко Лазетич вкараха за Милан от бялата точка, но Карл Хейн спаси изпълнението на Браим Диас, а Раде Крунич стреля встрани от вратата.

Така Арсенал спечели и втория си двубой в турнира след 3:0 над Лион в предишния мач.

Следващият мач на лондончани е с Ювентус на 17 декември, а ден по-рано Милан се изправя срещу Ливърпул.