Манчестър Юнайтед и Арсенал завършиха 1:1 на "Олд Трафорд" в дербито от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига. Мачът бе директен сблъсък за третото място в крайното класиране, даващо право на директно участие в групите на Шампионската лига. След равенството „топчиите” запазват третата позиция с аванс от 2 точки и мач по-малко от „червените дяволи”.

През първата част домакините бяха по-активни на терена и логично поведоха. След проспуски на Радамел Фалкао и Крис Смолинг се стигна до 30-ата минута, в която Ашли Йънг центрира добре отляво, а непокритият Андер Ерера засече от въздуха за 1:0. В 45-ата минута Блинд стреля опасно, но за късмет на гостите топката срещна тялото на неговия съотборник Смолинг. До края на полувремето "артилеристите" не отправиха нито един удар по посока на вратата на Давид Де Хеа.

След почивката „червените дяволи” тотално отстъпиха инициативата на „топчиите”, които направиха пропуски чрез Оливие Жиру и Аарън Рамзи. Титулярният страж на Манчестър Юнайтед Де Хеа обаче получи контузия и в 74-ата минута бе заменен от бившия вратар на Барселона Виктор Валдес, който дебютира за домакините във Висшата лига.

По-добрата игра на гостите през втората част даде резултат в 82-ата минута, когато влезлият като резерва 10 минути по-рано Тио Уолкът нахлу в наказателното поле на Юнайтед и шутира, а топката рикошира в Тейлър Блекет и влетя във вратата за 1:1. Едва след този гол домакините се събудиха и тръгнаха масово в атака да търсят победата. Усилията им обаче не дадоха резултат и равенството остана непроменено до последния съдийски сигнал.

След равенството Арсенал остава втори със 71 точки и 2 повече от Манчестър Юнайтед, който е и с мач повече от „артилеристите”, които имат още две срещи до края на сезона – домакинства на Съндърланд и Уест Бромич. „Червените дяволи” ще гостуват на борещия се за оцеляване в елита Хъл Сити след седмица.

Манчестър Юнайтед - Арсенал 1:1

1:0 Андер Ерера (30). 1:1 Тайлър Блекет (82-автогол)

0.9zArs.JPG
Съставите
Манчестър Юнайтед: 1.Давид Де Хеа (74 - 32.Виктор Валдес), 5.Маркос Рохо (73 - 42.Тейлър Блекет), 12.Крис Смолинг, 4.Фил Джоунс, 25.Антонио Валенсия, 18.Ашли Йънг, 31.Маруан Фелайни, 8.Хуан Мата, 17.Дейли Блинд, 21.Андер Ерера , 9.Радамел Фалкао (61 - 20.Робин ван Перси)

Арсенал: 13.Давид Оспина, 4.Пер Мертезакер, 18.Начо Монреал, 6.Лоран Косчелни, 39.Ектор Белерин (72 - 14.Тио Уолкът), 11.Месут Йозил, 19.Санти Касорла (73 - 10.Джак Уилшър), 34.Франсис Коклен, 16.Аарън Рамзи, 17.Алексис Санчес (90 - 20.Маийо Фламини), 12.Оливие Жиру

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
16.05.15
14:45 ч.
Саутхемптън - Астън Вила 6:1
1:0 Садио Мане (13), 2:0 Садио Мане (14), 3:0 Садио Мане (16), 4:0 Шейн Лонг (26), 5:0 Шейн Лонг (38), 5:1 Кристиан Бентека (45+3), 6:1 Грациано Пеле (81)
16.05.15
17:00 ч.
Бърнли - Сток Сити 0:0
16.05.15
17:00 ч.
КПР - Нюкасъл 2:1
0:1 Емануел Ривиер (24), 1:1 Мат Филипс (54), 2:1 Лирой Фер (61)
16.05.15
17:00 ч.
Съндърланд - Лестър  0:0
16.05.15
17:00 ч.
Тотнъм - Хъл Сити 2:0
1:0 Насер Шадли (54), 2:0 Дани Роуз (61)
16.05.15
17:00 ч.
Уест Хям - Евертън 1:2
1:0 Стюърт Даунинг (62), 1:1 Лиън Осмън (68), 1:2 Ромелу Лукаку (90+3)
16.05.15
19:30 ч.
Ливърпул - Кристъл Палас 1:3
1:0 Адам Лалана (26), 1:1 Джейсън Пънчън (43), 1:2 Уилфред Заха (60), 1:3 Глен Мъри (90)
17.05.15
15:30 ч.
Суонзи - Манчестър Сити 2:4
0:1 Яя Туре (21), 0:2 Джеймс Милнър (36), 1:2 Гилфи Сигурдсон (45), 2:2 Бафетимби Гомис (64), 2:3 Яя Туре (74), 2:4 Вилфред Бони (90+2)