Гуидо Писаро се разписа в 73-ата минута и донесе на Ланус победата с 2:1 над Арсенал Саранди в мача на откриването на новия сезон на аржентинския шампионат Апертура.

Маркос Агире откри резултата за победителите в 25-ата минута, но в началото на второто полувреме Мауро Оболо изравни за Арсенал Саранди.

В днешната програма на първия кръг има още четири мача. В единия от тях шампионът от първенството Клаусура Архентинос Хуниорс се изправя срещу Уракан.

Много погледи ще бъдат вперени към Авелянеда, където местният Расинг приема Ол Бойс. Това ще бъде първият мач на гостите в аржентинския елит за последните 30 години.

В неделя са мачовете на най-популярните аржентински отбори. Ривър Плейт играе с Тигре, а Бока Хуниорс се изправя срещу Годой Крус. В стартовия състав на “синьо-жълтите” ще бъде Хуан Роман Рикелме, който в петък преподписа договора си с клуба./БЛИЦ