Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Световният шампион Аржентина спечели и последната си контрола преди старта на Копа Америка (20 юни - 14 юли). "Гаучосите" се наложиха без проблеми с 4:1 срещу Гватемала в проверката, състояла се в Ландовър, Мериленд.

Лионел Меси и Лаутаро Мартинес вкараха по два гола, демонстрирайки отличната си форма. Лео се отчете и с асистенция.

Гватемала изненадващо поведе в резултата, след като Лисандро Мартинес си отбеляза автогол в четвъртата минута.

В 12-ата стражът Николас Хейгън сгреши фатално, подарявайки топката на Меси, който отбеляза в опразнената врата - 1:1. В 39-ата Лаутаро Мартинес се разписа от дузпа за 2:1.

В 66-ата той вкара отблизо за 3:1. Меси не подходи егоистично в ситуацията, при която можеше да реализира от изгодна позиция пред Хейгън, а подаде на звездата на Интер.

В 77-ата Лео оформи крайното 4:1, прехвърляйки елегантно вратаря на Гватемала след отлично подаване на Анхел ди Мария.

Припомняме, че Аржентина е в група "A" на Копа Америка заедно с Перу, Чили и Канада. Първият мач на Меси и компания е срещу канадците на 21 юни от 3:00 часа българско време.