Аржентина се провали във втори пореден мач на Копа Америка. Тимът воден от Серхио Батиста направи 0:0 с Колумбия. В първия си мач “гаучосите” завършиха 1:1 с Боливия. Второто поредно равенство почти сигурно ще коства първото място на Аржентина в група “А”, което ще ги изправи срещу по-силен съперник в елиминационната фаза.

Студеното време не попречи на феновете да изпълнят стадион "Естанислао Лопес" в Санта Фе и да подкрепят своите любимци в преследването на първа победа в групата. Треньорът на "гаучосите" Серхио Батиста пренебрегна Серхио Агуеро въпреки че именно негов гол спаси тима от срамна загуба срещу Боливия на старта. Лионел Меси, Езекиел Лавеци и Карлос Тевес поведоха атаката на домакините, а единствената промяна в титулярния състав беше включването на Пабло Сабалета вместо младия Маркос Рохо.

Именно Сабалета и другият краен бранител - Хавиер Санети, започнаха двубоя много активно и с пробивите си допринесоха за мощния натиск на аржентинците. Няколкото разбърквания в наказателното поле обаче не стреснаха момчетата на Ернан Дарио Гомес.

В 18-ата минута Естебан Камбиасо опита да центрира, но топката описа странна парабола и за малко да изненада стража на Колумбия Луис Мартинес. След това действията се пренесоха в полето на Аржентина и защитата не показа добър синхрон. След центриране от лявото крило непокритият Адриан Рамос стреля над вратата. Последва силен изстрел на Дайро Морено, минал на сантиметри от целта. В 24-ата минута беше най-сериозният пропуск в целия мач. След груба грешка на Габриел Милито, който се опита да върне топката към Серхио Ромеро, Дайро Морено пресече паса, стреля, но в последния момент Бурдисо с шпагат спаси гола.

Аржентинците отговориха с перфектна атака, при която Меси изведе Лавеци сам срещу Мартинес, но нападателят на Наполи стреля неточно. В края на полувремето вратарят на “гаучосите” спаси хубав удар на звездата на Колумбия Радамел Фалкао.

Второто полувреме отново започна с домакински натиск, но Меси и компания не стигнаха до победния гол. Близо до попадението беше само Хавиер Масчерано, но неговият коварен шут по земя беше спасен от Мартинес. Треньорът Батиста пусна Агуеро и Фернандо Гаго вместо Лавеци и Камбиасо. В 65-ата минута левият бек на Колумбия Пабло Армеро се откъсна и шутира, но топката профуча покрай гредата. Малко след това Фалкао се озова на стрелкова позиция, но Ромеро се справи с мощния му удар. Влизането на Гонсало Игуаин донесе повече острота в атаките на Аржентина и след 80-ата минута домакините притиснаха съперника в неговата половина. Агуеро също беше активен, но този път не успя да помогне, както го направи срещу Боливия. “Гаучосите” стигнаха само до няколко корнера, след които защитата на Колумбия се справи с лекота.

След нулевото равенство Колумбия запази първото си място в групата с 4 точки, докато Аржентина има 2. Преди мача помежду си Боливия е с 1 точка, а Коста Рика няма точков актив.

Аржентина - Колумбия 0:0